Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Özel Arama

Sütüm bebeğime yetecek mi! | Anne Baba Bebek Aile Annelik Yazıları ve Anne Deneyimleri

Sütüm bebeğime yetecek mi! | Anne Baba Bebek Aile Annelik Yazıları ve Anne Deneyimleri

Doğum yapan her kadının endişesi “anne sütü”
Anne sütünün bebekler için en hayati besin olduğunu vurgulayan uzmanlar, bebeklerin özellikle ilk altı ay sadece anne sütü almalarını tavsiye ediyor. Doğum yapan her kadının endişe ettiği konulardan biri ise anne sütünün yetip yetmediği. Konuyla ilgili bilgilendiren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Kılıç, “Doğum yapan her kadının sütünün yettiği kanıtlanmıştır. İlk planda düşünmemiz gereken şey, anne sütünün yetip yetmediği değil, bebek istediği sürece annenin emzirmesidir” ifadelerini kullandı.

Doğum yapan her kadının endişe ettiği konulardan biri "sütüm yetiyor mu?" sorusuna Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Kılıç açıklama getirdi. Kılıç, "Doğum yapan her kadının sütünün yettiği kanıtlanmıştır. İlk planda düşünmemiz gereken şey, anne sütünün yetip yetmediği değil, bebek istediği sürece annenin emzirmesidir" şeklinde konuştu.

"STRESTEN UZAK DURMAK ANNE SÜTÜNÜ ARTIRIR"

Stresten uzak durmanın anne sütünü arttıran en büyük etken olduğuna vurgu yapan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Kılıç, "Annenin beslenmesi de çok önemli. Günlük 2,5 - 3 litreye yakın su içmesi gerekir. Bunun haricisinde ana öğünlerde süt, yumurta, peynir gibi besinlerle beslenmesi çok önemli. Günde 1 veya 2 öğün meyve, sebze yemesi gerekiyor. Ara öğünlerde ise ceviz, badem, fındık gibi kuruyemişlerle beslenmelidir. Bunun haricinde annenin fırsat bulduğu sürece dışarı çıkıp dolaşması, yürüyüş yapması anne sütünü arttıran diğer bir etken" dedi.

Giriş tarihi: 20.10.2023

İlginizi çekebilir:

Sütüm bebeğime yetecek mi!

Bebek emzirmek ve hamilelikte alınan fazla kiloları vermek

Kaynak Resim kaynak grafiksaati.com[at]gmail.com