Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Özel Arama

Göz makyajı | Güzellik makyaj

Göz makyajı | Güzellik makyaj

Göz makyajındaki bu ipucu onlarca yıl gençleştiriyor! Ufak bir değişiklikle... Göz çevresindeki koyu halkaların birçok sebebi bulunuyor. Bunların arasında kalıtsal etkenlerin yanı sıra yorgunluk, alerji, gözleri sürekli ovma, aşırı güneşe maruz
kalma sonucunda ortaya çıkabilir. Göz torbaları, gözlerin hafif şişlik ve şişkinlik sonucunda ortaya çıkar. Peki bunu nasıl engelleyebilirsiniz?

Özellikle yaşlandıkça ve gözlerin etrafındaki dokular zayıfladıkça sık görülüyor. Bunu ortadan kaldırmanın yöntemi ise aslında birkaç ipucundan geçiyor. Her ne kadar
kapatıcı kullanmak en çok kullanılan çözüm yöntemi olsa da, eğer hala sinir bozucu koyu halkalar ve göz torbalarıyla mücadele etmek zorunda kalıyorsanız, deneyebileceğiniz birkaç alternatif daha bulunuyor. İşte o yöntemler…

NÖTR TONLAR KULLANIN

Özellikle parlak göz farı ve koyu renk tonlarından kaçınmanız ilk yöntemler arasında yer alıyor. Parlak göz farı, gözlerinizi çok daha fazla ön plana çıkararak dramatik bir görünüme neden olarken, koyu göz farı ise; daha küçük görünmesine neden olabilir.

Doğal ve açık renkli tonlara sahip göz farları kullanmak, çok daha canlı bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Ayrıca koyu renk tonlar, kaz ayakları kırışıklıklarına, göz altı torbalarına daha fazla dikkat çekme riski barındırır.

BU MAKYAJ STİLLERİNDEN KAÇININ

Gözlerde yaşlı bir görünüm elde etmek kaçınmak için; parlatıcılar, parıltılar gibi aşırı parlaklığa sahip olan ürünlerden mutlaka uzak durmanız dikkat etmeniz gerekenler listesinin başında yer alıyor.

Temel makyaj kurallarından bir diğeri ise; sıvı bir eyeliner, topaklaşan bir rimel veya kalın bir yapıya sahip fondötenden uzak durmaktır. Böylece çizgilere dolan ve gözlerinizi daha yaşlı gösteren her türlü üründen de uzak durmuş olabilirsiniz.

Genel olarak, yaşlanma kaçınılmazdır, ancak göz kalemi, göz farı ve kapatıcı gibi makyaj, kırışıklıkları gizlemek ve doğal güzelliğinizi kucaklamak için güçlü bir araç olabilir.

Giriş tarihi: 08.02.2024

Kaynak  Resim kaynak grafiksaati.com[at]gmail.com