Ana Sayfa  Annelik  El sanatları  Haber  Magazin Dünya Magazin TR  Ressamlar  Seramik  Tiyatro  Yazı Yemekler

Yüz yüze eğitim tarihi açıklandı

Yüz yüze eğitim tarihi açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığınca MEB, 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarında, özel okullardaki takviye kurslarında ve 12. sınıflara yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitimin 22 Ocak'tan itibaren başlatılacağı bildirildi.Bakanlıktan resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları, özel okullardaki takviye kursları ile özel öğretim kurslarındaki yüz yüze eğitime ve düzenlemeye ilişkin iş ve işlemleri düzenleyen iki ayrı yazı illere gönderildi.

Bu düzenlemeye göre;

- Resmi okullarda öğrenim gören 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki bu sınıflara yönelik takviye kurslarında, 12. sınıf öğrenci ve mezunlarına yönelik özel öğretim kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'tan itibaren başlatılacak.

- Kurslarda, öğrencilerin ve kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak biçimde düzenlenecek, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek.

- Resmi okullardaki kurslara devam edecek öğrencilerden barınma ihtiyacı duyalar, yeni tip koronovirüs Kovid-19 pandemisiyle ilgili  tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarda kalabilecek. Özel okulların takviye kursları ile özel öğretim kurslarına devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı duyanlar özel barınma hizmeti veren yurt ve pansiyonlarda kalabilecek.

- Kurslarda, yeni tip koronovirüs Kovid-19 pandemisiyle ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere diğer kurallara titizlikle uyulacağı bildirildi.
 

Kaynak

Resim kaynak

grafiksaati.com[at]gmail.com  |  gizlilik politikası